Únor 2017

Jaro se ještě nehlásí

14. února 2017 v 22:01
Pamatuji si, že minulý rok už začínaly kvést první sněženky. Letos všecko spí... dokonce i lísky zatím netrousí ty žluté potvory. Takže mohu chodit lesem aniž by mě to porazilo. Dnes se počasí opravdu vydařilo.

Ráda bych vložila do obrázků nějaký příběh. Ale fantazie mě opouští.

Jak jde život

10. února 2017 v 9:08
Po poslední divoké výměně komentářů na svém blogu jsem se nad sebou hluboce zamyslela a zeptala se sebe: Co tě vlastně ještě zajímá?

Dyť je z tebe úplný podivín co žije "po svém" a straší lidi.

Nezajímá mě televize, film, nakupování pro nakupování, procházky, čtení beletrie či duchovné literatury, sezení v hospodě, nezajímá mě historie,politika, co kdo řekl udělal a co udělá.

Co mě tedy zajímá? .... čtu si diskuse na blogu a taky diskutuji na diskutnících (Advaita či křesťanské servery), čtu si co píši lidé kterí mají zájem o hlubší poznání své existence. O čem si povídají.

Již nechytám paniku že mi něco důležitéo utíká, něco zásadního v životě. Jeví se mi že jsem přesně uprostřed dění i když nedělám nic.

Takže co mě zajímá? ... asi nic. Nevím.

Samotnou mě překvapuje mohutnost vnitřních hnutí v různých situacích v odblokovaném stavu. A tak se ve volném čase modlím. ZA všechny. Za sebe, za rodinu, za přátele, za všechny živé bytosti. Ať jsou lidé v míru. Se sebou a s druhými. V každé situaci i v hodinu jejích smrti. Amen.