Červen 2016

Tóny podzimu

27. června 2016 v 22:09
Vím že je marné hledat tajemství života ... Neni v tom již nic bolestného... možná dříve ten pocit marnosti, že vše na co sáhnu se rozpadá pod prsty, že zlato se mění v bláto, obdivuhodné v obyčejné, krásné v ošklivé. Tím dotekem, úchopem, snahou natočit dění k sobě a podívat se co tam je...živé umírá. Lesklé matní, průzračné se kalí ... scvrkává se v kuličku odcvrnknutou. V kus hmoty. Bez vůně.

Co dál?

Odvrátit zrak! Oslepnout? Ohluchnout? Nešahat! ... zima přichází plíživě. Nic z toho zde ještě není, nevěřím že blázním ... ještě ne. Možná příště.

Stůl je prázdný, nádobí uklizeno a ráno vítá své hosty novým dnem stejným jako tisíce miliony jiných dnů vítá své hosty. Kosi zpívají kosí písně, tahají se o žížaly, hopsají po posekané trávě, obrovská kočka leží a kouká. Oči přivřené v slastné siestě zkoumá mě škvírkou.

Jak se máš?

Lehni si. Nic nepotřebuješ, nikam nemusíš, neruš.

Podzim přichází v létě. Nebo je to již zima? Ožrané listí opadalo. Ovoce také. Kácení neplodných stromů. Úklid nepotřebného. Barvy barví plochu, zelená na zeleno, modrá na modro, noc je nocí a den je dnem. Anebo jinak den je nocí a noc je dnem- V noci se spí a ve dne bdí. Anebo v noci bdí a přes den sní. ... noční bdění a denní usínání. Co právě děláš? Nespi. Dny se krátí a noci se prodlužují.

Podzim hraje barvami. Trhací kalendář.

Momentky z kostela

11. června 2016 v 18:46
Pár fotek udělaných mobilem, i když večer už to moc nefotilo