Únor 2016

Což tak dát si dnu

19. února 2016 v 13:46
Dnes jsem se 100% jistotou zjistila že mám dnu. Měla jsem podezření již delší dobu... že za určitých okolností mě bolí klouby a celkově se cítím schvácena po ránu. A podvědomě se výbám jídlům které mi nedělají dobře.

Včera jsem se vzbudila a bolely mě klouby na obou rukách, co jsem chytla do ruky mi z ní vypadlo... a jsem se ploužila starobabsky nemohoucně, křupajíce v kolenou při každém kroku.

Den předtím jsem si dala králičí játra. Byla to játra ještě z těch dvou králíků od minulých Vánoc, kteří se na smutně dívali staženým mrtvým pohledem. Játra tehdy opravdu nikdo nechtěl, strčila jsem je do mrazáku a předevčírem jsme je vytáhla a udělala na cibulce. Jedla jsem je jen já a kočka. Zbytek rodiny rozhodně odmítl. Nebylo to ani špatné a ani dobré, Kočce to chutnalo mimořádně. Lízala se sedíce před prázdnou miskou, a pořád čekala že ještě něco bude.

Játra jsem tedy snědla i s pomocí kočky a další den mě málem vypadly prsty z kloubů, během dne se to zlepšilo a večer jsem cvičila seniorkám celkem svižně. ... Během dne jedla jen špagety a zeleninu, trochu celozrné bagetky a odpoledne jsem udělala jogurtový koteil z jahod, banánu a hrušky. K tomu pár semínek Chia.

A dnes dobrý. Žádné bolesti. Uvařila jsem polévku z růžičkové kapusty a večer dám ovocný kokteil s jogurtem a možná dojím zbytek špaget.

Takže bílkoviny a zejména vnitřnosti mi dělají špatně, taky mi dělá špatně alkohol a čokoláda. Zrovna jsem se dočetla že i zelený hrášek musím omezit. Z ryb mohu jíst lososa. To mi vyhovuje.

Pár dní budu držet dietu dnovou a uvidím. Pokud to není dna, tak je to borelioza. Ale to budu řešit až vyloučím... uriny puriny po rozkladu bílkovin.


Žeby proto ty záchodové sny? Jakože se mám zbavit kyseliny močové močí? To by ty sny byly chytřejší než jsem doufala.

TAdy dieta http://www.celostnimedicina.cz/dna-a-dieta.htm

Když se změní úhel pohledu, změní se něco?

18. února 2016 v 19:47
Ještě nevím. Neříkej hop dokud nepřeskočíš a zejména nestahuj kalhoty, brod je ještě daleko.

Není problém stres, není problém dostat se do úzkých, být přitlačen ke zdi, nevědět, splést se, koktat a něco motat, ztratit se a opět najít.

Problém je postoj který k tomu zaujmu. Můj postoj... všecko ostatní se pořád mění, je to jednou tak a podruhé onak, teče, stojí a kroutí se... řve jako divoká voda nebo jen šumí.

To co mohu vždy je zaujmout postoj. Jasný, zřetelný a jednoznačný. Ano nebo ne.

Život si stejně bude dělat co chce...hučet a bublat, otravovat a mlátit mě nějakým klackem po hlavě. Furt něco nebude jak má být a něco bude přebývat nebo chybět.

Ať se děje cokoliv, ať se to děje. Po mě se chce jediná věc... zaujmout postoj. Nebát se toho. Nebát se že mě budou jebat anebo já něco pojebu. S prominutím. To je úplně jedno. Nebát se odpovědnosti. Nebát se stát za svým. Jasně a srozumitelně. Jednoznačně.

Jen telefonovat nestači

12. února 2016 v 19:42
Takže nový mobil prošel zkouškou a jsem z něj nadšená. Zatím nepřišel účet a tak doufám že veškeré služby za internet jsou z paušálu a nikoliv placená služba. Nechám se překvapit.


Pár fotek přírody

1. února 2016 v 8:15
V přírodě se mi líbí, chodit lesem...mechem, dotýkat se rukou kamene, čichat, dívat se a chodit, prodírat se, stoupak, klesat, proklestit se.

Když je sníh nebo namrznuto, chodí se výborně, jak začne tát... vzniká bahýnko a je třeba volit cestu opatrněji. Přesto se pořád dá jít... někudy. Někaam.
Stromy se milují a vzájemně podpírají