Červen 2015

Jak dostat pod kontrolu tlak

25. června 2015 v 8:36
Žiji v poslední době jako ve snu... řekla bych že v ráji. Ničím nezatížená, žádné starosti. Dnes jsem si uvědomila že jsem včera nevzala léky na tlak.... hmmm. Potřebuji je vůbec?

Tak jsem si po půl roce vytáhla tlakoměr a změřila se. Asi pětkrát ukázalo nesmysl, tak jsem to natlakovala na maximum a ukázalo to 190 na 110. Tep 60.

Celkem mě to zarazilo. Nemám stresy. Přesto tak vysoký tlak.

Dala jsem si léky... jako vždycky. A ráj není tak rajský. Mráček pluje po nebi.

Taky se mi zdál zvláštní sen. Byli jsem na výletě, celá partie a moje kamarádka Katka si lehla na zem a zakryla se asfaltem. Chvíli jsem tam stála a dívala se jak ten asfalt je nahrnutý na obličej a neděje se nic. Šly kolem dvě staré dámy a ptaly se co to je. Nevěděla jsem, ale napadlo mě že něco není v pořádku. Začala jsem jí odhrnovat ten asfalt z obličeje, vytáhla ji ven... ale nedýchala. Dávala jsem ji umělé dýchání a pokoušela se ji oživit. Vzbudila jsem se.

Totes Gebirge opět a jinak

22. června 2015 v 11:02 hory
Rozhodli jsme se vzít na hory naše sousedy. Oni nikdy nic podobného nepodnikli a teprve před odjezdem se sousedka přiznala, že nikdy na zádech nenesla ruksak. Přesto toužili něco zažít co ještě nikdy nezažili a tak jsme jim to dopřáli vrchovatě. Nakoupili si výbavu dle našich rad a bylo to dobře.

Počasí nám moc nepřálo, ale o to to bylo zajímavější. Na chatě jsme byli sami, chatař byl rád že tam není sám a tak vyvařoval a staral se o nás. V zimě bydlí v Austrálii v Sydny a na léto jede dělat chataře a horského záchranáře.

Zažili jsme déšť, sníh i kroupy, občas i nepršelo a byli jsme naším sousedům dobrými učiteli. Tedy tak to vidím, protože došli živí a zdraví.

Poprvé a určitě ne naposled

2. června 2015 v 12:12


Takže jsem si připravila takové maličké pomůcky se základními motlitbami, protože když pouť tak se bude určitě i společně modlit. Kredo, Otčenáš a Zdravas. Během cesty se mi to velmi hodilo.

Vyrazilo nás 19 a do cíle došlo 16 lidí. První to vzdala hned na začátku, neměla na to kondičně. Pak jedné paní onemocněl syn, tak se hned za ním rozjela, a předposlední den to vzdala paní protože měla velké bolesti, natažené šlachy nebo něco podobného. Ostatní se statečně prali s puchýři a došli.