Srpen 2013

Beskydy

25. srpna 2013 v 18:35
Vzhledem k tomu že mi bylo jasné, že Boží hrob asi nicmoc nezaujme, hodím sem ještě pár fotek z Beskyd.

Den 5 a 6 Jeruzalém

24. srpna 2013 v 23:12
Mám velké resty v psaní. Událo se toho celkem dost. Cesta do Beskyd, dovolená. A požád nemám dokočené povídání o poutní cestě do Izraele. Den 4 a 5 přeskočím a vrátím se k němu později. Byla to cesta do Jordánska, vedla kolem Jordánu kde přijal Ježíš křest a mrtvého moře (Jericho). do Petry.

Chtěla bych teď popsat jen velmi stručně stručně, co mě dost vzalo. Město měst Jeruzalém. Během pouhých dvou dnů se toto město nedá poznat, ale i tyto dny mi stačily abych byla z Jeruzaléma na větvi. Prostě paf. Nadšena, unešena, úplně všecko. Je to město které člověka vcucne. Vcucnut se potácí a jen žasne dokud není vyplivnut. Dále mě omráčila naprostá jistota že jsem došla domů. Že to je i moje město.

Cesta odnikud nikam vedrem

9. srpna 2013 v 18:04 hory
Vedro. To si pamatuju z posledních 4 dnů na horách. Sice bylo mnohem chladněji než v nížině ale zářilo a svítilo nemilosrdně.

První den jsme vyšli na chatu. Cesta trvala nahoru asi 5 hodin. Věděla jsem že to bude hrozné a tak jsem nespěchala. Po malých kouscích jsem se přesouvala pomalu výš a výš do lůna Totes Gebirge. Typická poloha, hluboký předklon. Celkové převýšení bylo první den 1200 m.

Druhý den jsme udělali 2 pěkné vrcholy - celkově jsem šli asi 8 hodin. Kdyby nebylo tak úmorné vedro - super túra. Nebylo to ani tak daleko - asi 16 km, ale opět převýšení kolem 1200 m.

A třetí den - to byl opravdický záhul, procházeli jsme územím dolin, typických děr pro dávno odpařeném ledovci. Říká se tomu místu poušť Alp. Je to výheň, pekelné suché místo. Když jsme šli tam vyhlídli jsme kamen pod který se schováme až se budeme vracet (zvracet). Když jsme se pak asi po 7 hodinách v hrozném vedru vraceli tak jsme toužebně ten kámen vyhlíželi. Pak si pod něj čupli jako dva skrčenci a koukali na sebe. A chládli. A chládli. A pili a chládli. Jako nomádi na Sahaře.